Рус Бел Eng 中文

Каманда Магілёўскай вобласці стала пераможцай XII Рэспубліканскай спартакіяды школьнікаў па біятлоне

Каманда Магілёўскай вобласці стала пераможцай XII Рэспубліканскай спартакіяды школьнікаў па біятлоне. Спаборніцтвы праходзілі на лыжаролернай трасе ў в. Палыкавічы Магілёўскага раёна. Другое месца заняла Віцебская вобласць. На трэцяй прыступцы п’едэстала размясцілася Гродзенская вобласць.

Найлепшымі сярод дзяўчат сталі: Надольская Лідзія (Мінская вобласць), Мельнікава Вікторыя (Магілёўская вобласць), Шашкова Вікторыя (Віцебская вобласць) і Нікалаева Дар’я (Магілёўская вобласць). У юнакоў прызавыя месцы падзялілі Гаўрош Андрэй (Гродзенская вобласць), Логвінаў Аляксей (Магілёўская вобласць), Залоска Ілья (горад Мінск).

Пераможцы і прызёры спаборніцтва былі заахвочаны дыпломамі і медалямі адпаведнай годнасці ўстановы “Рэспубліканскі цэнтр фізічнага выхавання і спорту навучэнцаў і студэнтаў”. Спартсменам, якія паказалі найлепшыя вынікі, уручылі каштоўныя прызы.

У спартакіядзе прынялі ўдзел 76 юнакоў і дзяўчат 2002-2003 года нараджэння з шасці рэгіёнаў краіны і горада Мінска.

Нагадаем: у гэтым годзе Магілёўская вобласць з’яўляецца гаспадыняй XII Рэспубліканскай спартакіяды школьнікаў. Каля 3 тыс. спартсменаў з усіх рэгіёнаў Беларусі будуць змагацца за першынство ў 24 відах спорту. Спаборніцтвы пройдуць на спартыўных базах Бялынічаў (гандбол), Горак (футбол), Бабруйска (лёгкая і цяжкая атлетыка, хакей з шайбай). Спаборніцтвы па астатніх відах адбудуцца ў абласным цэнтры. Найбліжэйшыя старты запланаваны на 21-23 лютага. Школьнікі будуць змагацца за перамогу ў лыжных гонках.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая