Рус Бел Eng 中文

Праграма святочных мерапрыемстваў да Дня Перамогі ў Магілёве

3 мая 2019 года (пятніца)

10.00 Святочнае мерапрыемства «Помнит мир спасённый…»

Моладзевы велапрабег па месцах баявой славы «Сонца Перамогі!»(г. Магілёў – в. Сухары)

адкрытая пляцоўка каля корпуса №1 УА «Магілёўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчавання»

 

4 мая 2019 года (субота)

13.00 Спартыўнае свята «Спорт. Маладосць. Здароўе»

стадыён ДУА «Сярэдняя школа №39 г. Магілёва»

 

17.00 Канцэрт «Вечна жывыя» з удзелам народнай артысткі Беларусі Ніны Шарубінай, народнага артыста Беларусі Уладзіміра Пятрова, заслужанага артыста Беларусі Уладзіміра Громава, лаўрэата міжнародных конкурсаў Наталлі Цямрук, кампазітар – Уладзімір Браілоўскі

ДУК «Палац культуры вобласці»

 

5 мая 2019 года (нядзеля)

10.00 Спартыўна-масавае мерапрыемства – гарадскі велапрабег «Веласіпедная вясна Магілёў-2019 «Пераможная»»

пл. Леніна – в. Канстанцінаўка

 

12.00 Канцэртна-забаўляльная праграма «Пераможны май»

ДУДА «Цэнтр творчасці «Эверэст» г. Магілёва»

 

18.00–20.00 Святочная праграма пад духавы аркестр «Пераможны май»

сквер 40-годдзя Перамогі

 

 

8 мая 2019 года (серада)

11.00 Урачыстае ўскладанне кветак, вянкоў да помнікаў, абеліскаў і мемарыялаў (па асобным плане)

 

12.00 Святочны канцэрт «Кветкі Вялікай Перамогі». Пазнавальна-гульнявая праграма «Па дарозе да перамогі»

прышкольная пляцоўка ДУА «ВПК ЯССШ №44 г. Магілёва»

 

13.00 святочны канцэрт «Вальс Перамогі». Гульнявы гарадок

уваходная група і дваровая тэрыторыя ДУА «Сярэдняя школа №39 г. Магілёва»

 

14.20 Спартыўная патрыятычная праграма «Раўненне на перамогу»

спартыўная пляцоўка УА «Магілёўскі дзяржаўны тэхналагічны каледж»

 

9 мая 201г. (чацвер)

9.45 Урачысты марш воінскіх часцей Магілёўскага гарнізона   

пл. Леніна

 

10.00 Шэсце-парад ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны, кіраўніцтва вобласці і горада, прадстаўнікоў працоўных калектываў, моладзі і грамадскасці г. Магілёва «Беларусь памятае»

вул. Першамайская – пл. Славы

 

10.45 мітынг з ускладаннем вянкоў і кветак прадстаўнікамі дзяржаўных органаў, грамадскіх арганізацый, працоўных калектываў да Вечнага агню

пл. Славы

 

11.00 Святочны канцэрт «Была вайна ... Была перамога...», прысвечаны Дню Перамогі

пл. Славы

 

11.00–13.00 Тэматычнае мерапрыемства «Салдацкая каша»

пляцоўка ля ГЦ «Магніт»

 

12.00–16.00 Гарадская акцыя «Вальс Перамогі»

Святочны канцэрт «Пераможны 45-ы»

Плошча Зорак

 

12.00–16.00 Рэтра-сквер «Радуйся, пераможная вясна!»

Камсамольскі сквер

 

12.00–16.00 святочны канцэрт «Як добра на свеце без вайны»

Пячэрскі лесапарк (Цэнтральная эстрада)

 

12.00–16.00 Святочная канцэртная праграма «Іграй, гармонік любімы, Перамогу ўслаўляй!»

Пячэрскі лесапарк («Салдацкая Паляна»)

 

20.30–23.00 Святочная канцэртная праграма «Слаўнай перамозе прысвячаецца...» з удзелам узорна-паказальнага аркестра Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь                 

пляцоўка ля гарадской ратушы

 

23.00 Святочны салют

 

Святочныя мерапрыемствы на адкрытых пляцоўках горада

 

12.00

Святочнае мерапрыемства, прысвечанае Дню Перамогі

ДК аўтазавода імя С. М. Кірава ф-ла ААТ «БелАЗ у г. Магілёве»

 

Святочнае мерапрыемства «Яны змагаліся за Радзіму!»

адкрытая пляцоўка ля манумента «Танк» па вул. Якубоўскага

 

Святочны канцэрт, прысвечаны Дню Перамогі «Гэта было нядаўна... Гэта было даўно…»

адкрытая пляцоўка культурна-спартыўнага цэнтра чыгуначнікаў, с/к «Лакаматыў», вул. Першамайская, 117

 

Спартыўна-патрыятычная праграма «жыве Перамога ў пакаленнях»

адкрытая пляцоўка ля Палаца гімнастыкі, вул. Крупскай, 137

 

Канцэртна-забаўляльная праграма «Ніхто не забыты, нішто не забыта». Спартыўны гарадок.

вул. Куляшова, 20

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая