Студэнты МДУ імя А. А. Куляшова занялі другое месца на Рэспубліканскай універсіядзе па лёгкай атлетыцы

Студэнты Магілёўскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя А. А. Куляшова занялі другое месца на Рэспубліканскай універсіядзе па лёгкай атлетыцы. У спаборніцтвах, якія праходзілі ў спартыўным комплексе «Алімпіец», узялі ўдзел каманды з 26 беларускіх вышэйшых навучальных устаноў.

Прадстаўнікі нашай ВНУ саступілі ў камандным заліку толькі спартсменам з Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта фізічнай культуры. Бронза дасталася Гродзенскаму дзяржаўнаму ўніверсітэту імя Янкі Купалы.

У асабістым заліку студэнты МДУ імя А. А. Куляшова заваявалі 21 медаль: 6 залатых, 10 сярэбраных і 5 бронзавых. Так, Ніна Савінастала пераможцай універсіяды ў бегу на 1500 м, а таксама заняла 2 месца – на дыстанцыі 3000 м. Таццяна Шабанава паднялася на першую прыступку п’едэстала ў бегу на 3000 м і 2000 м з перашкодамі. Анастасія Родзькіна атрымала два кругляшы з залатым адлівам на дыстанцыях 5000 м і 3000 м спартыўнай хадой. Вячаслаў Скудны стаў найлепшым у бегу з перашкодамі на 2000 м. Кірыл Герасімовіч стаў другім на дыстанцыі 3000 м і трэцім на 2000 м у аналагічнай дысцыпліне. Анатоль Гомелеў заняў 2 і 3 месца на 10 000 м і 5 000 м спартыўнай хадой адпаведна. Арцём Герашчанка апынуўся на другой пазіцыі на дыстанцыі 5 000 м і трэцяй на 10 000 м спартыўнай хадой. Дар’я Салодкая атрымала серабро ў бегу на 1500 м і бронзу за 800 м. Павел Корсакаў стаў другім у трайным скачку. У скарбонку Наталлі Малчанавай ляглі сярэбраныя медалі на дыстанцыях 5 000 м і 3 000 м спартыўнай хадой. Кірыл Ключнікаў падняўся на другую прыступку п’едэстала ў бегу на 400 м. Ягор Данілаў апынуўся на 2 месцы на дыстанцыі 1500 м і 3-ім – на 800 м.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая