Магілёўскі ЦАР выйшаў у плэй-оф Кубка чэмпіёнаў па пляжным футболе

Магілёўскі ЦАР выйшаў у плей-оф розыгрышу Кубка еўрапейскіх чэмпіёнаў па пляжным футболе, які праходзіць у партугальскім Назары.

У заключным матчы папярэдняга этапа чэмпіёны Беларусі адолелі італьянскі клуб «Катанія» з вынікам 3:2. Мячы ў пераможцаў забілі Ягор Мурашка, Юрый Пятроўскі і Ягор Гардзецкі. Да гэтага падапечныя Вадзіма Бокача абгулялі ізраільскі «Рош Хайін» і партугальскі ГРАП, заняўшы першае месца ў групе Н. Выніковае становішча: ЦАР - 7 ачкоў, «Катанія» - 5, «Рош Хайін» - 3, ГРАП - 0.

Наступны сапернік магіляўчан стане вядомы пасля сённяшніх паядынкаў першага раунда плэй-оф. Пераможца і прызёры Кубка чэмпіёнаў вызначацца 16 чэрвеня.

Гэты турнір праводзіцца з 2013 года. У мінулым сезоне яго выйграў ізраільскі «Кфар Кассем», які перамог у фінале італьянскую «Пізу». Больш за ўсіх уладальнікам Кубка чэмпіёнаў па пляжным футболе станавіўся «Крышталь» з Санкт-Пецярбурга, у якога чатыры трафеі.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая