Прадстаўнікі Магілёўскай вобласці заваявалі ўзнагароды на адкрытым Кубку Беларусі па плаванні

У Брэсце прайшоў адкрыты Кубак Беларусі па плаванні. Удзел у спаборніцтвах прынялі 330 спартсменаў з Беларусі і Расіі. Сярод расійскіх плыўцоў былі прызёры Алімпійскіх гульняў і чэмпіянатаў свету. На рахунку расіян 32 залатыя ўзнагароды, выйграныя ў фіналах Кубка, у беларусаў – 10.

Прадстаўнікі Магілёўскай вобласці заваявалі 2 залатыя, 1 сярэбраную і 1 бронзавую ўзнагароду. Пераможцай на дыстанцыях 800 і 1500 метраў вольным стылем стала Алеся Акінчыц. Яна таксама выйграла сярэбраны медаль на дыстанцыі 400 м вольным стылем. Бронзавую ўзнагароду на дыстанцыі 50 м на спіне заваяваў Максім Крэпскі.