Прадстаўніцы Магілёўскай вобласці сталі прызёрамі адкрытага чэмпіянату Расіі па цяжкай атлетыцы.

У Хабараўску праходзіць адкрыты чэмпіянат Расіі па цяжкай атлетыцы. У спаборніцтвах бяруць удзел 240 мацнейшых расійскіх і 20 беларускіх спартсменаў.

На другі дзень турніру дзве ўзнагароды заваявалі прадстаўніцы Магілёўскай вобласці. У вагавой катэгорыі да 59 кг сярэбраным прызёрам адкрытага чэмпіянату стала Аліна Шчэпанава. У суме дваябор’я яна набрала 204 кг (91 у рыўку, 113 у штуршку). Першае месца ў расіянкі Вольгі Цё з сумай 212 кг (98+114).

А ў вагавой катэгорыі да 71 кг бронзу заваявала Дзіна Сазанавец – 218 кг (98+120). Пераможцай стала Анастасія Раманава (Расія), якая набрала ў суме дваябор’я 229 кг (105+124).

Завершыцца адкрыты чэмпіянат Расіі 8 ліпеня.