Прадстаўнікі Магілёўскай вобласці занялі другое месца ў камандным заліку на Кубку Андрэя Мельнікава па дзюдо

У Магілёве завяршыўся традыцыйны турнір (у праграме першынства Беларусі) па дзюдо памяці воіна-інтэрнацыяналіста, Героя Савецкага Саюза Андрэя Мельнікава. У спаборніцтвах удзельнічала каля 100 спартсменаў ва ўзросце да 21 года.

Прадстаўнікі Магілёўскай вобласці заваявалі 4 залатыя, 2 сярэбраныя, 1 бронзавы медалі і занялі другое месца ў агульнакамандным заліку. Пераможцамі турніру сталі Валерыя Хрушчова (78 кг), Ігар Міраеўскі (60 кг), Уладзіслаў Мардусевіч (66 кг), Ігар Бацішча (81 кг).

Першае месца па выніках першынства ў каманды Гомельскай вобласці, на трэцім – дзюдаісты Мінска.