Хакеісты «Дынама-Шынніка» абгулялі «Акадэмію Міхайлава» ў гасцявым матчы МХЛ

Хакеісты бабруйскага «Дынама-Шынніка» перамогай завяршылі выязную серыю ў рэгулярным чэмпіянаце Маладзёжнай хакейнай лігі.

Заключным прыпынкам у госцевым турнэ для падапечных Андрэя Міхалёва стала Тула, дзе беларусаў прымалі гульцы «Акадэміі Міхайлава» з Залатога дывізіёна Захаду. Даказваць статус фаварыта гаспадары пачалі неадкладна, адкрыўшы лік ужо на 4-й хвіліне і падвоіўшы перавагу незадоўга да сыходу ў распранальні. Аднак пасля перапынку гульня перайшла пад кантроль «шыннікаў», якія намаганнямі Сцяпана Звягіна і Багдана Папоўскага зраўнялі лічбы на табло - 2:2. У трэцім перыядзе дынамаўцы працягнулі забіваць: па разе большасць рэалізавалі Мікалай Салыга, Міраслаў Міхалёў і Данііл Ліпскі. У канцоўцы сустрэчы гаспадары лёду наблізіліся на адлегласць адной шайбы, але перавесці сустрэчу ў авертайм не змаглі. Фінальны лік - 5:4 на карысць «Дынама-Шынніка».

Такім чынам, у завяршылася выязным турнэ, якое складалася з дзесяці гульняў, беларускія хакеісты атрымалі чатыры перамогі пры шасці паразах. На дадзены момант каманда пад кіраўніцтвам Міхалёва займае другое месца ў Сярэбраным дывізіёне Заходняй канферэнцыі МХЛ, на два ачкі адстаючы ад лідзіруючага «Атланта» з Мыцішчаў.

Далей «Дынама-Шыннік» чакае такая ж дзесяціматчавая хатняя серыя, якая стартуе 8 лістапада сустрэчай з маскоўскім МХК «Спартак». Падчас паўтаратыднёвай міжнароднай паўзы маладзёжная зборная Беларусі, аснову якой складуць ігракі бабруйскага клуба, згуляе на Кубку Будучыні ў Санкт-Пецярбургу з 3 па 6 лістапада.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая