RU BY EN 中文
Twitter Instagram

Хакеісты «Дынама-Шынніка» абгулялі СКА-1946 у МХЛ

Хакеісты бабруйскага «Дынама-Шынніка» атрымалі чарговую перамогу ў рэгулярным чэмпіянаце Маладзёжнай хакейнай лігі.

падапечныя Андрэя Міхалёва прымалі на «Бабруйск-Арэне» пецярбургскі СКА-1946, які прадстаўляе Залаты дывізіён МХЛ. Стартавы перыяд склаўся для гаспадароў лёду як нельга лепш: на 9-й хвіліне Арсень Елісееў вывеў нашу каманду наперад, а неўзабаве Мацвей Шыдлоўскі з перадачы лепшага бамбардзіра лігі Данііла Ліпскага падвоіў перавагу «шыннікаў». У сярэдзіне другой трэці госці скарацілі адставанне, і лічбы 2:1 трымаліся на табло дастаткова доўга. Зняць усе пытанні аб пераможцы гульцам «Дынама-Шынніка» ўдалося ўжо на апошніх хвілінах сустрэчы: усё той жа дуэт Ліпскага і Шыдлоўскага ўстанавіў канчатковы лік - 4:1.

Гэта перамога стала для беларускага калектыву восьмай у дзесяці гульнях сезона, з 17 ачкамі бабруйчане працягваюць узначальваць табліцу Сярэбранага дывізіёна МХЛ. Далей падапечных Міхалёва чакае выязная серыя з дзесяці сустрэч, якую «шыннікі» адкрыюць 1 кастрычніка матчам супраць падмаскоўнага клуба «Акадэмія СКА-Юніёр».