Хакеісты «Дынама-Шынніка» спынілі серыю паражэнняў у МХЛ

Хакеісты бабруйскага «Дынама-Шынніка» атрымалі першую перамогу ў бягучай дамашняй серыі ў рэгулярным чэмпіянаце Маладзёжнай хакейнай лігі.

У пятым матчы лістапада на «Бабруйск-Арэне» падапечныя Андрэя Міхалёва прымалі горшую каманду Заходняй канферэнцыі МХЛ – «СКА-Карэлію». Пачатак сустрэчы аказаўся для гаспадароў лёду максімальна ўдалым: «шыннікі» павялі ў дзве шайбы ўжо да 11-й хвіліны дзякуючы галам Мацвея Шыдлоўскага і Іллі Лахнова. Праўда, яшчэ да заканчэння перыяду госці здолелі адыграцца, двойчы вызначыўшыся пры гульні ў большасці. І ўсё ж лідэрамі на перапынак адправіліся бабруйчане, за 50 секунд да сірэны наперад гаспадароў вывеў Дзмітрый Тукач - 3:2.

У наступнай трэці гульцы «Дынама-Шынніка» зноў адправілі ў чужыя вароты тры шайбы, але на гэты раз хакеісты з Кандапогі адказаць не змаглі. У складзе нашай каманды свае прозвішчы на табло запісалі Ілля Іваноў, Сцяпан Звягін і Аляксандр Ярмоленка. Заключная 20-хвілінка скончылася ўнічыю 1:1, за гаспадароў дубль аформіў Лахноў, прычым зрабіўшы гэта ў меншасці. Выніковы вынік матча - 7:3 на карысць бабруйчан.

Гэта перамога стала для падапечных Міхалёва першай праз чатыры запар паразы на дамашнім лёдзе. Дзякуючы гэтаму поспеху «Дынама-Шыннік» падняўся на пятае месца ў Сярэбраным дывізіёне Заходняй канферэнцыі МХЛ, набраўшы 27 ачкоў пасля 25 гульняў. Адставанне ад зоны плэй-ін складае ўсяго два балы. У аўторак беларускі клуб зноў чакае сустрэча са «СКА-Карэліяй», якая стартуе на «Бабруйск-Арэне» ў 17.00.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая