Хакейная каманда Прэзідэнта абыграла магілёўцаў у матчы аматарскага турніру

Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі атрымала трэцюю перамогу запар у XIV рэспубліканскіх спаборніцтвах па хакеі з шайбай сярод аматараў на прызы Прэзідэнцкага спартыўнага клуба.

На лёдзе сталічнай «Алімпік-Арэны» 19 снежня прэзідэнцкая дружына абыграла хакеістаў Магілёўскай вобласці з лікам 6:2 (1:0, 2:2, 3:0). У першым перыядзе каманда Прэзідэнта толькі аднойчы дамаглася поспеху: на 16-й хвіліне гульні лік адкрыў Арцём Антоненка, асістэнтамі якога былі Мікалай Лукашэнка і Аляксей Круцікаў. Неўзабаве пасля першага перапынку гаспадары атрымалі колькасную перавагу і Дзяніс Мацюхін закінуў другую шайбу ў браму магілёўцаў. Тут жа госці скарацілі разрыў пасля дакладнага кідка Кірыла Палякова, затым Сяргей Зубараў зраўняў вынік, а за 44 секунды да другога перапынку Мікалай Лукашэнка закінуў трэцюю шайбу ў браму магілёўцаў. У сярэдзіне заключнай трэці матчу Арцём Антоненка аформіў галявы дубль, потым вызначыўся Дзяніс Курдзека, а ў самым канцы Мікалай Лукашэнка закінуў сваю другую шайбу, выразна рэалізаваўшы буліт.

Найлепшымі гульцамі сустрэчы былі прызнаны Кірыл Палякоў (каманда Магілёўскай вобласці) і Мікалай Лукашэнка (каманда Прэзідэнта).

У першым паядынку цяперашняга сезона дружына кіраўніка дзяржавы перамагла хакеістаў Віцебскай вобласці – 8:2, а затым была мацнейшай за прадстаўнікоў Гродзенскай вобласці – 8:3.

Хакейная каманда Прэзідэнта 11 разоў выйгравала спаборніцтвы сярод аматарскіх каманд. Па адной перамозе ў гэтым турніры ў хакеістаў Гомельскай і Мінскай абласцей.

Арганізатарамі XIV рэспубліканскіх спаборніцтваў па хакеі сярод аматараў з’яўляюцца Прэзідэнцкі спартыўны клуб, Міністэрства спорту і турызму, Федэрацыя хакея Беларусі і Мінскі гарадскі выканаўчы камітэт.

Пры выкарыстанні матэрыялаў актыўная гіперспасылка на mogilev-region.gov.by абавязковая