RU BY EN 中文
Twitter Instagram

Магіляўчане заваявалі медалі на старце спаборніцтваў лыжнікаў на гульнях «Дзеці Прымор'я»

Юныя беларускія спартсмены заваявалі першыя ўзнагароды на І Зімовых міжнародных спартыўных гульнях «Дзеці Прымор'я», паведамілі ў прэс-службе НАК Беларусі.

Сёння ва Уладзівастоку лыжнікі вызначалі наймацнейшых у гонках з раздзельнага старту свабодным стылем. Сярод дзяўчат дыстанцыю ў пяць кіламетраў хутчэй за ўсіх пераадолела віцебская лыжніца Аляксандра Парфёнава (11:34,30 сек), стаўшы тым самым першай беларускай чэмпіёнкай гульняў. Яе сяброўка па камандзе магіляўчанка Лізавета Пугачова заваявала бронзу, яшчэ адна прадстаўніца Віцебскай вобласці Людміла Тарубарава паказала чацвёрты вынік. У хлопцаў на дыстанцыі 7,5 км бронзавым прызёрам стаў магіляўчанін Сяргей Парфёнаў (16:30,20 сек).

I Зімовыя міжнародныя спартыўныя гульні «Дзеці Прымор'я» сабралі больш за тысячу рабят з Прыморскага краю і Далёкаўсходняй федэральнай акругі РФ, а таксама Беларусі, Кітая, КНДР і Узбекістана. Беларускую каманду прадстаўляюць 28 юных спартсменаў. У праграму спаборніцтваў, якія працягнуцца па 23 лютага, увайшлі лыжныя гонкі, сноўбордынг, гарналыжны спорт, кёрлінг, фігурнае катанне, шорт-трэк, хакей і фіджытал-хакей.